Narodowe Czytanie

Tegoroczne Narodowe Czytanie rozpoczęło się 4 września w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzechowie z siedzibą w Szewnie. Podczas dziewiątej edycji akcji czytali „Balladynę” Juliusza Słowackiego Panie z Kola Gospodyń Wiejskich w Szewnie, Radny Bogusław Jurys, kierownik biblioteki Iwona Lipka, nauczyciel bibliotekarz Beata Nabrzuchowska. Następnie w naturalnej scenerii pod lipami przepięknie czytali „Balladynę” wybrani uczniowie klas siódmych i ósmych. Uczniów przygotowały panie polonistki Agnieszka Kozioł, Marta Łukasik, Katarzyna Mazan. Wszystkich przywitała pani dyrektor Małgorzata Turczynska oraz Dorota Lasek. Dzięki wspaniałej współpracy Biblioteki Publicznej w Szewnie z Publiczną Szkołą Podstawową i Kołem Gospodyń Wiejskich w Szewnie możliwe jest przeprowadzenie tak wspaniałych corocznych akcji.W tym roku do akcji włączyły się również Świetlice Wiejskie w Magoniach, Mychowie i Świrnej, w których o godz. 16:00 wychowawcy wspólnie z młodzieżą, dziećmi oraz mieszkańcami wspólnie czytali „Balladynę”