Konkurs pięknego czytania

Podróż na planetę B- 612

7 listopada 2019 odbył się w konkurs czytelniczy pod hasłem Podróż na planetę B- 612 . Reprezentanci klas 4- 8 wzorcowo czytali „Małego Księcia” Antoine de Saint – Exupe’ry’ego. Konkurs został zorganizowany przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzechowie z/s w Szewnie, nauczycieli polonistów i bibliotekarkę szkolną z Zespołu Szkól Publicznych w Szewnie. Jury konkursowe, brało pod uwagę płynność czytania, dykcję, poprawność artykulacyjną, ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach: w kategorii klas 4-6 oraz w kategorii klas 7-8. Chociaż wszyscy wyróżnili się solidnym przygotowaniem, zwycięzcami wśród klas młodszych okazali się: Julia Salamon - I miejsce ,Ola Kwiatkowska – II miejsce ,Blanka Trzcińska - III miejsce .W klasach starszych I miejsce zajęli – Dawid Wyrębkiewicz i Szymon Chudzik, zdobywając jednakową ilość punktów, II miejsce – Oliwia Żelazna, III miejsce– Kamil Barański.