100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości

W celu uczczenia wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkolną oraz nauczycielami z Publicznego Gimnazjum w Szewnie zorganizowały dla uczniów klas trzecich konkursy: -20 listopada odbył się Konkurs Recytatorski „POLAKÓW DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI poświęcony wierszom patriotycznym .Komisja w składzie: Pani dyrektor Irena Faryna, kierownik Gminnej Biblioteki Pani Iwona Lipka, nauczyciel j. polskiego Pani Paulina Brociek oraz Pedagog Szkolny Pani Magdalena Ochocka, wysłuchała występów artystycznych uczniów i postanowiła przyznać I miejsce Kacper Nadbrzuchowski, II miejsce - Magdalena Cybula, III miejsce – Paula Idzikowska. Wyróżnienia: Zuzanna Iżak, Sochacka Dominika, Maja Tkaczyk -Konkurs Poetycki „Dla Niepodległej 1918-2018” zorganizowany przez n-li języka polskiego, bibliotekę szkolną oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Bodzechowie z/s w Szewnie. Komisja konkursowa pod kierunkiem Iwony Lipki kierownika GBPoraz pani dyrektor PG w Szewnie Irena Faryna wręczyły nagrody wyróżnionym uczniom: I miejsce zajęła Daria Mazur z klasy III c, II miejsce – Patryk Salamon (klasa III b), III miejsce – Wiktoria Świątek (klasa III c) -Konkurs plastyczny „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.