Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Każde dziecko lubi historyjki o misiach. Zwłaszcza najmłodsze z zapartym tchem słuchają bajek, opowiadań poświęconych tym puchatym zwierzakom. Corocznie włączamy się w obchody Dnia Pluszowego Misia. W Szewnie przedszkolaki z grupy Muchomorki pod kierunkiem p. Marzeny Kazimierskiej, Motylki pod kierunkiem p. Izabeli Rojek i Moniki Kolasy, Kl. 0a pod kierunkiem p. Danuty Bańdy , Kl. 0b pod kierunkiem Eweliny Rybusińskiej gościli bibliotekarkę p. Iwonę Lipkę, która przypominała historie obchodów Dnia Pluszowego Misia, prezentowała i czytała książki o misiach ,do wspólnego czytania włączyły się również panie przedszkolanki. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, pokazywały własne misie i opowiadały o nich, śpiewały piosenki. Na zakończenie każdego spotkania dzieci prezentowały wykonane przez siebie prace pt. „Mój ulubiony Miś”. Za włożony trud zostały nagrodzone słodkimi upominkami i książeczkami . Wraz z opiekunkami głośno zapewniały, że będą odwiedzać Bibliotekę Publiczną w Szewnie. Również kl.2b odwiedziła bibliotekę. Podczas spotkania przypomniano historię tego święta, wybierano i czytano różne opowiadania o misiach, powstały portrety bohaterów książkowych.